Zdenka recepty

Nápoje

VITAMÍNOVÁ BOMBA: *pomerančový džus 8 cl *ananasový džus 4 cl *citronová šťáva 4 cl *čaj cejlonský studený 4 cl *cukr moučkový 1 lžička *V šejkru protřepeme s ledem předepsané ingredience a slijeme do tumbleru. Nápoj ozdobíme plátkem pomeranče.

CITRUSOVÝ OSVĚŽUJÍCÍ KOKTEJL: *grapefruitový džus 3 cl *pomerančový džus 3 cl *citronová šťáva 1 cl *limetová limonáda na dolití *Uvedené suroviny kromě limetové limonády promícháme v šejkru. Nalijeme do poháru a doplníme limetovou limonádu.

MATTONI *červenorybízový džus 4 cl *jablečný džus 6 cl *Mattoni 15 cl *Všechny ingredience vložíme do sklenice s ledem a zamícháme. Ozdobíme plátkem citronu.

FRAPPE CAFÉ DE PARIS: *káva silná 6 dl *skořice 2 ks *hřebíček 4 ks *nové koření 4 *smetana 15 cl *cukr podle chuti *Uvaříme velmi silnou kávu, asi dvakrát silnější než obvykle. Nalijeme do džbánu a přidáme skořici, hřebíček a nové koření. Džbán včetně obsahu postavíme alespoň na hodinu do chladničky. Po ochlazení obsah džbánu nalijeme přes sítko do mixéru. Přidáme smetanu, kostky ledu a cukr. Mixujeme, dokud se přísady nespojí a nezpění. Nalijeme do vychlazených sklenic a posypeme hoblinkami nastrouhané čokolády. Servírujeme s brčkem dřív, než opadne pěna.
Žádné komentáře