Zdenka recepty

Moučníky

Tvarohový krém s ovocem

Použité suroviny: 250 g měkkého tvarohu | 250 g jahod | 2 lžíce mléka | 60 g moučkového cukru | 50 g piškotů | 150 g šlehačky |
Ttvaroh rozšleháme s mlékem, cukrem a částí jahod. Krém upravíme do pohárů, ozdobíme zbytkem jahod, piškoty a šlehačkou.

Snadný perník

Potřebujete: 2 sklenice polohrubé mouky, 1 a ½ sklenice mletého cukru, 1 sklenice oleje, 2 sklenice mléka, 1 prášek do perníku, 2 lžíce kakaa, ½ lžíce jedlé sody a 1 celé vejce

Postup: je velmi jednoduchý, neboť vše zamícháme a vložíme na vymazaný a moukou vysypaný plech. Upečený moučník potřeme citronovou polevou.


Čokoládové řezy

Potřebujete: 30 dkg polohrubé mouky, 25 dkg cukru, 4 dkg kakaa, 10 dkg rozpuštěného másla, 2 lžíce oleje, 1/4 l mléka, 2 vejce.

Na polevu: 25 dkg cukru moučka, 10 dkg rozpuštěného másla, 2 lžíce rumu, 2 lžíce vroucí vody, 3 lžíce kakaa.

Postup: Všechny suroviny na těsto důkladně promícháme, vejce můžeme přidat celá, sníh není třeba šlehat. Nalijeme do vyššího plechu, který jsme vysypali a vymazali. Po upečení smícháme všechny přísady na polevu, kterou lijeme na teplý moučník.Roláda z piškotového těsta

Potřebujete: 80 g polohrubé mouky, 80 g cukru, 4 vejce, máslo na potření a mouku na posypání plechu, zavařeninu nebo krém podle chuti.

Postup: Polovinu cukru rozšleháme se žloutky, střídavě přidáváme tuhý sníh se zbytkem cukru a mouku. Těsto pak lehce promícháme. Plech vyložíme pečicím papírem, který pomastíme a vysypeme hrubou moukou. Těsto na něj natřeme asi na prst vysoko a prudčeji opečeme, aby povrch nepřeschl a těsto šlo dobře srolovat. Dobře promaštěný papír pak jde z těsta snadno sloupnout. Balenku stočíme do vlhké utěrky a počkáme, až prochladne. Potom ji znovu rozvineme, namažeme zavařeninou nebo krémem a pevně stočíme. Hotovou roládu můžeme polít třeba čokoládovou polevou.

Žádné komentáře