Zdenka recepty

Léčivé recepty

REVMATISMUS: Použijeme pepř. Do obkladu dáme kašičku z pepře a přiložíme na bolestivá místa. Zde jej ponecháme asi 15 minut nebo tak dlouho, dokud nás nezačne pokožka pálit. Aplikujeme jednou denně.

PŘI TRÁVICÍCH PROBLÉMECH: Pomáhají kmínová či koriandrová semínka. Rozmělníme je na pastu a tu vmasírujeme do kůže v oblasti pupku. Necháme asi půl hodiny působit. Opakujeme 2 x za den, dokud přízraky trvají.

PŘI CELKOVÉ ÚNAVĚ: Bazalková kašička, přidaná do lázně nebo inhalovaná, umocní energii a obnoví fyzické síly.

PŘI BOLESTECH HLAVY: Osvědčená metoda - zabalte si nohy od kotníků po kolena do mokrého ručníku, ten obalte suchým froté ručníkem, lehněte si na hodinu a půl na lůžko a přikryjte se dekou. Nesmí vám být zima. Tento zábal se používá při bolestech v krku nebo na celé tělo proti vysoké horečce.

PROTI TROMBÓZE: Podle Skotského zdravotního institutu mají pozitivní účinky rajčata. Enzymy obsažené v dužině, zabraňují tvoření trombů v krvi. Čtyři rajčata denně mohou redukovat nebezpečí trombózy až o 72%.

PŘI POTÍŽÍCH MOČOVÝCH CEST: při infekci močových cest a zvýšeném množství kyseliny močové pomáhá celer. Čistí ledviny a močový měchýř a zamezuje tvorbě ledvinových kamenů a kamenů v močovém měchýři. Používá se i jeho nať.

Žádné komentáře