Zdenka recepty

Bylinky

Svěží dech
Bazalka pomáhá proti zápachu z úst. Hrst bazalky přelijeme 1/4 litrem vařící vody. Po 15 minutách scedíme a vypláchneme si ústa.
Meduňka dezinfikuje a osvěžuje dech. Do tmavé láhve nasypeme 10 g sušených lístků a zalijeme je 100 ml vysokoprocentního alkoholu. (více než 40%). Postavíme na teplé místo a po čtyřech nedělích přefiltrujeme a můžeme používat.

Levandulový olej na nehty a manikúru
Naplňte ne příliš velkou nádobu horkou vodou. Přidejte dvě kapky levandulového oleje a ponořte nejméně na 5 minut špičky prstů do vody. Levandule má uklidňující a antibakteriální účinek a čistí a dezinfikuje nehtové lůžko.

Pleťová voda
pro mastnou a nečistou pleť.

3 čl olivového oleje
1 pl sladkého mandlového oleje
3 čl lanolinu
1 pl čerstvě nasekané petržele

Petržel dáme do nádoby s pevným uzávěrem, zalijeme olivovým olejem a necháme týden stát na teplém místě. Pak přefiltrujeme a petržel dobře prolisujeme. Přefiltrovaný olej spolu s mandlovým olejem a lanolinem zahřejeme a slijeme. Chráníme před světlem.

Levandule :hrst   sušených  levandulových lístku můžete použít k napařování nebo do koupele-dejte hrst levandule ve vlněném sáčku do  lázně.Zmírní projevy nečistot na pokožce


Rozmarýn  do šálku olivoého oleje přidejte 3 kapky rozmarýnového oleje.Tato směs je vhodná jako povzbuzující masážní olej na unavené nohy,ale  můžete ji použít i jako 5minutovou kúru na poškozené vlasy

Královská bazalka  
-likvidátor stresu - po náročném dni si dopřejte koupel podle tohoto receptu:smíchejte 7 kapek éferického bazalkového oleje s 1 kelímkem smetany a přidejte do vany plné vody.

Meduňka  vychlazený čaj připravený spařením 2 lžiček sušených lístků meduňky 250 ml vroucí vody můžete požít jako pleťovou vodu proti nečistotám
20 minutová pleťová maska  smíchejte  150g jogurtu s 1 lžíci meduňky a 1 lžíci medu.

Máta   koupel na nohy dejte hrst lístků máty do lavoru s teplou vodou a ponořte do něj na 10 minut nohy.